Obavijesti

Gradska knjižnica Zadar svake godine početkom proljeća organizira manifestaciju „Zadar čita“  u kojoj već godinama tradicionalno sudjelujemo u suradnji s OŠ Novigrad.  Ove se godine ona odvijala na temu vode, a aktivnosti su provedene  21. ožujka u prostorijama OŠ Novigrad. Manifestaciju su zajedno organizirale i provele školska knjižničarka Sandra Matulić i knjižničarka Knjižnice i čitaonice Novigrad Ana Vlatković u suradnji s učiteljicama razrednih odjela Miroslavom Mandić i Kristinom Baždarić. Manifestaciju je započela knjižničarka Sandre Matulić PPT prezentacijom „Voda i njezino značenje“.  Učenici su osvježili svoje znanje o vodi, razgovaralo se o ulogama vode, njezinoj rasprostranjenosti, važnosti, kruženju vode u prirodi…Nakon toga mjesna je knjižničarka pročitala priču u stihovima „Tajne i zgode nestašne vode“, a potom su učenici pokazali i svoje čitalačke vještine čitajući pjesmice na temu vode. Nakon čitanja, uslijedio je kviz koji je pripremila knjižničarka Sandra, a  učenici su ga uspješno riješili i pritom se dobro zabavili. Na kraju manifestacije uslijedila je i kreativna radionica na kojoj su učenici dobili platnene torbe koje su, pomoću akrilnih boja, oslikavali morskim motivima.

Previous Post
Jesen u Knjižnici i čitaonici Novigrad
Next Post
Novigrad čita (organizator: Knjižnica i čitaonica Novigrad) 23. ožujka 2022.